MG 451 Standard 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 350 km |
| Batterikapacitet | 50,8 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/250 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
⏳ KORTTIDSLEASING:
Periode 1-6 måneder med 1.500 km. pr. måned (i alt 9.000 km)
💰 YDELSER:
Månedlig ydelse kr. 2.245*
Ekstra engangsydelse kr. 6.250*
Månedlig ansvars- og kaskoforsikring kr. 275*
Månedlig ejerafgift kr. 70*
Månedlig administrationsgebyr kr. 0
Dokumentgebyr kr. 0
Tilbageleveringsgebyr kr. 0
*Obligatorisk ydelse.
Alle ovenstående beløb er inkl. moms.
Selvrisiko kr. 5.000 pr. skade
Gyldigt kørekort i mindst 12 måneder kræves.
👉 Læs mere på https://sandjensen.dk/leasing/korttidsleasing/
BEMÆRK:
• Saic Vision LED-forlygter
• Adaptiv fartpilot inkl. vognbaneassistent
• Komfortadgang og start
• Smartphone integration med Apple CarPlay og Android Auto
• 7" farvedisplay med touch
• Klimaautomatik
• Multifunktionsrat
• Parkeringssensor bag
• Tonede ruder
• 16" stålfælge
ØVRIG BESKRIVELSE:
Grå, grå stof/blå syninger, digital cockpit, elektrisk parkeringsbremse, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, auto-hold, LED-baglygter, automatisk lys, bremseassistent, nødbremse-assistent, hill-holder, kø-assistent, spoiler, 4 højttalere, bluetooth, DAB+ radio, alarm, elektrisk kabinevarmer, infocenter, højdejust. forsæder, el-spejle, kopholder, 4x el‐ruder, armlæn, bagagerumsdækken, USB-C tilslutning, 12V-stik, ISOFIX, m.m.
Importbil - bilen kan variere fra dansk model.
MERCEDES, BMW, AUDI, VW & PORSCHE:
Se 150 håndplukkede (el)biler på sandjensen.dk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.655 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 448 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Isofix |
|---|---|
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |
Leasing
- Leasing typeOperationel, inkl. moms
- Månedlig ydelse2.245 kr.
- Førstegangsydelse6.250 kr.
- Totalpris i løbetiden19.720 kr.
- Restværdi(sælger hæfter) Ikke relevant
- Løbetid6 mdr.
- Antal kilometer inkluderet10.000 km/årligt
- ForsikringInkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet