MG 451 Nordic Edition 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 350 km |
| Batterikapacitet | 50,8 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/250 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
FREMTRÆDER NÆSTEN SOM NY BIL, KM 19000, KØRER SOM DEN SKAL, multifunktionsrat, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-sidespejle m/varme, xenonlys, led baglygter, led kørelys, tågelygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, elektrisk parkeringsbremse, type-2 ladekabel, aut. nedbl. bakspejl, adaptiv fartpilot, fartpilot, varmepumpe, automatisk start/stop, dab+ radio, aux tilslutning, navigation via Carplay, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, antispin, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk lys, 7 airbags, musikstreaming via bluetooth, sikkert mere udstyr, NYSYNET KLAR TIL NY EJER, NOGET FOR DIG RINH 28143300 FÅ EN TID, BARE ET KIK ER DU ALTID VELKOMMEN, MVH PREBEN
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 235.719 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.655 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 448 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 7 airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima | Xenonlygter |
| Håndfrit til mobil |