Mercedes GLE350 de2,0 AMG Line aut. 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 82.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 142,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 96 km |
| Batterikapacitet | 25,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 267 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 19 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.160 kr. / år |
| Ydelse | 320 hk/700 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Obs. bilens pris er ex. moms og afgift!
Udstyrsbombe her i den smukkeste Smaragdgrønne lakering!
12 mdrs leasingforslag:
1.gangsydelse: 60.000,- ex. moms
Mdl. ydelse: 5.568,- ex. moms
Restværdi: 370.000,- ex. moms og afgift
Ekstraudstyr og priser herpå:
293 Sideairbags,bagi 14.600,00 kr. *
413 Panoramael-skydetag 27.628,00 kr. *
443 Opvarmet multifunktionsrat 4.226,00 kr.
463 Head-updisplay 18.476,00 kr. *
489 Airmatic 30.510,00 kr. *
550 Anhænger træk med ESP" trailerstabilisering og nedfældeligt træk 18.814,00 kr. *
581 THERMOTRONIC automatisk klimaanlæg (4 zoner) 11.355,00 kr. *
872 El-opvarmede bagsæder 6.103,00 kr.
874 MAGICvisioncontro 6.612,00 kr.
H31 Interiørlister i grå åbenporet egetræ 7.119,00 kr.
P20 Førerassistentpakke PLUS 21.900,00 kr. *
P29 AMGinteriør 22.203,00 kr. *
P47 Parkeringspakke med 360° kamera 0,00 kr.
P55 Nightpakke 9.287,00 kr.
RWB 21 AMG letmetalfælge i multieget design i sort og højglans (Fæ (Org. price 14628) 0,00 kr.
Telefonen er altid åben - Ring 54559190!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 2.555 kg |
| Bredde | 195 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 177 cm |
| Lasteevne | 705 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.568 kr.
- Førstegangsydelse60.000 kr.
- Totalpris i løbetiden126.816 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 370.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet