Mercedes EQS450+5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 53.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 763 km |
| Batterikapacitet | 107,8 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 207 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 28 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 333 hk/568 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Mercedes EQS 450+ Elektrisk luksus i topklasse.
Ekstrem komfort, imponerende rækkevidde og en køreoplevelse på niveau med S-Klasse. Meget bil for pengene og stor besparelse ift. nypris.
- Attraktiv finansering fra 5.517,- om måneden med 20% i udbetaling✔️
- Attraktiv Leasing tilbydes også. Både finansiel og Operationel leasing. Kontakt TA Biler herom.
🔋 Rækkevidde (WLTP): 763 km
⚡ AC-ladning:
- Max effekt: 11 kW
- 0–100 %: ca. 11 timer
⚡ DC-hurtigladning:
- Max effekt: 207 kW
- 10–80 %: ca. 28 minutter
Af udstyr kan der nævnes:
- ✅ CCS Lynladning
- ✅ Fartpilot
- ✅ AIRMATIC luftaffjedring (semiautomatisk)
- ✅ Bagakselstyring
- ✅ Adaptivt dæmpningssystem (ADS+)
- ✅ Læderkabine
- ✅ El-sæder foran med memory
- ✅ Sædevarme foran
- ✅ Komfortnakkestøtter
- ✅ Ambientebelysning Premium + Premium Plus
- ✅ MBUX navigation Premium
- ✅ Stort midterdisplay + digitalt instrumentdisplay
- ✅ Apple CarPlay & Android Auto
- ✅ Trådløs opladning til smartphone
- ✅ Fingeraftryksscanner
- ✅ Aktiv vognbaneassistent
- ✅ Automatisk nødbremse (FCW)
- ✅ PRE-SAFE® system
- ✅ Hastighedsskiltegenkendelse
- ✅ Keyless Go + Keyless Go pakke
- ✅ Elektrisk bagklap
- ✅ Parkeringspakke inkl. aktiv parkeringsassistent
- ✅ Bakkamera
- ✅ Anhængertræk 750KG
- ✅ Fjernlysassistent
- ✅ Logo-projektion i sidespejle
- ✅ Obsidiansort metallic lak
- ✅ Og MEGET mere!
𝑻𝑨 𝑩𝒊𝒍𝒆𝒓 – 𝑽𝒊 𝑻𝑨’𝒆𝒓 𝒅𝒊𝒈 𝒕𝒓𝒚𝒈𝒕 𝒊𝒈𝒆𝒏𝒏𝒆𝒎 𝒆𝒏 𝒃𝒊𝒍𝒉𝒂𝒏𝒅𝒆𝒍
Hos os får du en 𝒌𝒐𝒎𝒑𝒍𝒆𝒕 𝒐𝒈 𝒕𝒓𝒚𝒈 𝒃𝒊𝒍𝒉𝒂𝒏𝒅𝒆𝒍 fra start til slut.
Vi tilbyder 𝒇𝒊𝒏𝒂𝒏𝒔𝒊𝒆𝒓𝒊𝒏𝒈, 𝒍𝒆𝒂𝒔𝒊𝒏𝒈, 𝒔𝒆𝒓𝒗𝒊𝒄𝒆- 𝒐𝒈 𝒓𝒆𝒑𝒂𝒓𝒂𝒕𝒊𝒐𝒏𝒔𝒂𝒇𝒕𝒂𝒍𝒆𝒓, 𝒇𝒐𝒓𝒔𝒊𝒌𝒓𝒊𝒏𝒈, 𝒍𝒂𝒅𝒆𝒍ø𝒔𝒏𝒊𝒏𝒈𝒆𝒓 𝒔𝒂𝒎𝒕 𝒇𝒐𝒓𝒍æ𝒏𝒈𝒆𝒕 𝒈𝒂𝒓𝒂𝒏𝒕𝒊
– alt samlet ét sted, så du kan vælge den løsning, der passer bedst til dine behov.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ 𝑻𝒓𝒖𝒔𝒕𝒑𝒊𝒍𝒐𝒕-𝒔𝒄𝒐𝒓𝒆: 4.7 – vores kunder har talt!
Har vi ikke lige den bil, du søger? 𝑲𝒐𝒏𝒕𝒂𝒌𝒕 𝒐𝒔 𝒂𝒍𝒍𝒊𝒈𝒆𝒗𝒆𝒍!
Vi står klar til at hjælpe dig med at finde netop 𝑫𝑰𝑵 𝒅𝒓ø𝒎𝒎𝒆𝒃𝒊𝒍.
Se meget mere på vores hjemmeside: 𝒘𝒘𝒘.𝒕𝒂𝒃𝒊𝒍𝒆𝒓.𝒅𝒌 – vi glæder os til at høre fra dig!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.168.618 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 2.480 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 522 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv undervogn | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fod betjent bagklap |
| Ambiente belysning | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Android auto | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Isofix |
| App integration | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderindtræk |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Luftundervogn |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Områdebelysning |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (for) |
| El betjente døre | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |