Mercedes EQE43AMG 4Matic 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 40.155 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 530 km |
| Batterikapacitet | 100,0 kWh |
| Energiforbrug | 198 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 170 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 476 hk/858 nm |
| Acceleration | 4,2 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🐣🌼 Påskeåbent hos Bjarne Nielsen Birkerød! 🌼🐣
Vi holder åbent hele påsken:
📅 Skærtorsdag (2/4): 11:00–16:00
📅 Langfredag (3/4): 11:00–16:00
📅 Påskelørdag (4/4): 11:00–16:00
📅 Påskedag (5/4): 11:00–16:00
📅 2. påskedag (6/4): 11:00–16:00
Kig forbi og gør en god handel – vi har en skarp rentekampagne på kun 2,99% Fast rente ved godkendt kreditvurdering på en Elbil 🚗💨
Mercedes-Benz EQE 43 AMG EL 4Matic med alt i udstyr såsom panorama glastag m. åbne funktion, luft-undervogn, el indst. forsæder m. memory, head-up display og meget mere!
OBS! Bilen sælges på de originale sommerhjul. Vinterhjulene som kan ses på billedet kan tilkøbes for 15.000kr.
Bilen kører til dagligt, hvilket betyder at kilometerne stiger og bilen sjældent står i forretningen. Ring derfor ved interesse.
🔋 Rækkevidde: 475 KM
🔋 Batterikapacitet: 100 KWh
🔋 Max ladeeffekt: 170 KWh
Nævneværdigt udstyr:🚗
- Fuld servicebog, hvilket betyder fortsat batterigaranti fra Mercedes
- Panorama glastag m. åbne funktion
- Luft-undervogn
- Matrix Lygter
- Varmepumpe
- El indst. forsæder m. memory
- Adaptiv fartpilot
- Klimaanlæg 4-zoner
- Sædevarme for/bag
- 360° og bakkamera
- Parkeringssensor for/bag
- Head-up display
- Elektrisk bagklap
- Trådløs mobilopladning
- Nøglefri start/døre
- Ambiente belysning
- Navigation
- Skiltegenkendelse
- Vejbaneassistent
- Træthedsregistrering
- Blindvinkelassistent
- Automatisk nødbremsesystem
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 70 80 86 60
birkerod@bn.dk
Adresse
Birkerød Kongevej 37-39
3460 Birkerød
✅ Chat med os på bn.dk
Bjarne Nielsen i Birkerød er områdets store Ford- og brugtbilhus, der ligger på Birkerød Kongevej.
Køb også din brugte bil online på bn.dk - gratis levering i hele Danmark.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.075.818 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.525 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fartpilot |
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. førersæde |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alcantaraindtræk | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Luftundervogn |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Motorkabinevarmer |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| El-soltag | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Elsæder |