Mercedes EQE43 SUVAMG 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 468 km |
| Batterikapacitet | 90,6 kWh |
| Energiforbrug | 232 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 476 hk/858 nm |
| Acceleration | 4,3 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Leasing:
Udbetaling kr. 85.000+moms
Mdr. ydelse kr. 5.722+moms
12 mdr.
Restværd kr. 385.000+moms ex afgift.
Vinder af årets brugtvognsforhandler 3 gange - Vi anbefaler at du booker en tid for at undgå ventetid, bestilling er KUN gyldig når bekræftelse er modtaget - Prøvekørsel om søndagen er kun muligt mod forudgående bekræftede aftale. Mulighed for tilkøb af op til 48 måneders garanti.
Highlights:
• Obsidianschwarz Metallic
• Panorama-glastag
• Hyperscreen MBUX
• Night-pakke
• TV-Tuner
• 360-Graders-Kamera-System
• Surround-Sound-System Burmester
• Memory-pakke
• Airmatic / Luftundervogn + 4hjulsstyring
• 21” Alufælge
• Fører-assistant-pakke Plus
• AMG Track Package
• Udstyrs-pakke Premium
• Digital Light
• Aktiv Fartpilot
Andet udstyr: Ambient belysning, Alarmsystem, Dødvinkels-assistent, Pre-Safe-System, Aktiv bremse-assistent, Aktiv vognbane-assistent, Aktiv styre-assistent, Agility Select, El-ruder, Fjernlys-asssitent, El-ruder, Elektrisk bagklap, Induktionsopladning af Smartphone, Indelys-pakke, Sort taghimmel, Keyless-Go-pakke, Klimaanlæg, El-indst. Lændestøtte, Læderrat, Multifunktionsrat, Sportsrat, Elektriske sæder, Memory i sæder, Dæktrykkontrol, Splitbagsæder, MBUX Augmented Reality, MBUX Navigation Premium, Spejl-pakke, Sædevarme, El-spejle indklappelige.
Beregn både finansiel og operationel leasing på vores hjemmeside.
Vi har siden 1981 solgt mere end 40.000 biler – se altid ca. 200 på www.allan-hansen.dk
Bilen kan være importeret; udstyret kan derfor variere i forhold til tilsvarende danske modeller.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.285.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.500 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 695 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 360° kamera | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Automatgear | Kørecomputer |
| Automatisk nødassistent | Læderrat |
| Bakkamera | Luftundervogn |
| Blindvinkelassistent | Mørk loftbeklædning |
| Centrallås | Mørktonede ruder i bag |
| Dæktryksmåler | Multifunktionsrat |
| Digitalt cockpit | Musikstreaming via bluetooth |
| El betjent bagklap | Navigation |
| El indst. førersæde | Nøglefri tænding |
| El indst. førersæde m. memory | Panoramatag |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (bag) |
| El-justerbar lændestøtte | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Soltag |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.722 kr.
- Førstegangsydelse85.000 kr.
- Totalpris i løbetiden153.664 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 385.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet