Mercedes EQE350+4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2022 |
| Kilometertal | 61.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 668 km |
| Batterikapacitet | 90,6 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/565 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Finansieringsforslag på denne Mercedes feks udbetaling Kr. 79000,- og fra Kr. 4022,- pr. måned.
Tilkøb en udvidet serviceaftale på denne bil med op til 20000 km årligt for Kr. 200.
svingbart træk (manuel), el indst. førersæde m. memory, 19" alufælge, 4 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, sædevarme, varme i bagsæde, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, automatisk lys, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, dæktryksmåler, håndfrit til mobil, navigation, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, headup display, elektrisk parkeringsbremse, el betjent bagklap, 4x el-ruder, kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, kunstlæderindtræk, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, isofix, multifunktionsrat, matrix led forlygter, fjernb. centrallås, automatisk parkeringssystem, fartpilot
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 670.819 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.355 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4 zone klima | Klimaanlæg, 4-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kunstlæder |
| Alufælge | Kunstlæderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Head-up display |