Mercedes EQE350+ SUVAMG Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2024 |
| Produceret | 10/2024 |
| Kilometertal | 3.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 568 km |
| Batterikapacitet | 96,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/565 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Mercedes EQE350+ SUV AMG Premium
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ Adaptiv fartpilot med kø-assistent
✔️ Panorama glastag / el-soltag
✔️ 20” alufælge
✔️ Laser- & fuld LED forlygter
✔️ El komfortsæder m. memory & massage
✔️ 360° kamera
✔️ Varmepumpe
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: 7 mm
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
➡️ Biler sælges løbende – først til mølle.
• Mulighed for køb uden afgift (leasing / eksport)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.330 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 645 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 3 individuelle sæder i bag | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Internet |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Akustikglas i bag | Kørecomputer |
| Akustikglas i for | Kurvelys |
| Alarm | Læderrat |
| Alcantaraindtræk | Laser forlygter |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Lygtevasker |
| Antispin | Massage i førersæde |
| Apple carplay | Massage i forsæder |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| AUX tilslutning | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| CD | Parkeringssensor (for) |
| CD afspiller | Ratbetjent gearskifte |
| CD/radio | Ratgearskifte |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | SD kortlæser |
| Digitalt cockpit | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Soltag |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Sportssæder |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El komfortsæder | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| El-soltag | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |