Mercedes EQE300Avantgarde 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 16.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 632 km |
| Batterikapacitet | 100,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 170 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/550 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Lysblåmetal |
Beskrivelse
Mercedes-Benz EQE 300 er en elegant og komfortabel el-sedan med premium-kabine, høj sikkerhed og masser af moderne teknologi – oplagt til både pendling og de længere ture.
Model Avantgarde
🔌 Rækkevide på ren el 630 km
Årgang 2024 16/9-2024
⭐ Highlight af udstyr ⭐
- Originalt fabriksmonteret svingbar træk
- Junge Sterne garanti til 28-11-2030
- Fabriksgaranti til 29-09-2026
- Batterigaranti 10 år/250.000km.
- Advanced PLUS pakke: Nøglefri betjening, el-bagklap m.m
- Vinterpakke med varme i rat, forsæder og opvarmede sprinkler
- Memory sæder og rat
- Mørktonede bagruder.
- Varmepumpe
- Assistentpakke med laneassist, blind spot, adaptiv fartpilot med skiltegen.
- Electric Art interiør og eksteriør
- MBUX premium navigation og Apple Carplay/Android Auto
- Bakkamera og parkeringssensorer
- Ambientebelysning
og meget mere
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.385 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
| 4x el-ruder | Elsæder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fartpilot |
| Aftageligt træk | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alarm | Håndfrit til mobil |
| Alcantaraindtræk | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Anhængertræk, aftagl. | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk forvarmning af batteri | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | SD kortlæser |
| City steering | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjente døre | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | Udv. temp. måler |
| El indst. forsæder | USB C tilslutning |
| El komfortsæder | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle | Varmepumpe |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| El-ruder |