Mercedes EQE300 SUVAMG Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 27.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 530 km |
| Batterikapacitet | 89,0 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/- |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Highlights:
- Bagakselstyrring
- Burmester 3D lydanlæg
- El indst. forsæder m. memory
- Panorama soltag
- 360° kamera
- Digital Light
- Distronic m. Aktiv styreassistent
- Vognbane- og blindvinkelsassistent
- Night Pakke
- 20" AMG alufælge
- 528 km. WLTP
- 4 Zone Klima
- Sædevar for / Bag
- Vinter & sommer måtter
- Rat varme
- Vinter alu kan medfølge for 15.000kr.
Bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), navigation, musikstreaming via bluetooth, digitalt cockpit, android auto, apple carplay, nøglefri betjening, sædevarme, regnsensor, udv. temp. måler, auto. nedbl. bakspejl, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m. varme, el betjent bagklap, dæktryksmåler, elektrisk parkeringsbremse, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, dab radio, håndfrit til mobil, bluetooth, multifunktionsrat, trådløs mobilopladning, usb C tilslutning, armlæn, isofix, bagagerumsdækken, kopholder, dellæder, splitbagsæde, læderrat, kørecomputer, infocenter, 6 airbags, abs, esp, automatisk nødbremsesystem, mørktonede ruder i bag, + meget mere - komplet udstyrsliste kan fremsendes ved interesse...
Forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.460 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-soltag |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nightvision |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap | Xenonlygter |
| El komfortsæder |