Mercedes EQB300AMG Premium 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2024 |
| Kilometertal | 36.850 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 447 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 172 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 228 hk/390 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
TOP UDSTYRET !
Highlights:
- SVINGBART TRÆK (OP TIL 1.700KG)
- PANORAMA SKYDEGLAS
- FØRERASSISTENT PAKKE
- Adaptiv fartpilot
- Aktiv styre assistent
- HEAD-UP DISPLAY
- BURMESTER SOUND SYSTEM
- Navigation
- LED High Performance
- EL JUSTB. FORSÆDER M. MEMORY
- 360 graders kamera
- Bakkamera
- NIGHT-PAKKE
- Apple CarPlay / Android Auto
- Trådløs mobilopladning
- 2 Zone klima anlæg
- Vinterpakke m. Opvarmet forrudevaskersystem, opvarmet rat
- Keyless Entre/Start/Stop
- El bagklap m. fodspark
- Aktiv parkerings assist
- Aktiv vognbane assist
- Adaptiv fjernlys assist
- Blindvinkels assist
- Parkeringssensor PDC
- Ambiente-belysning
- Elektrisk kabinevarmer
- DAB radio
- Regnsensor
- 18" Orig. AMG Alufælge
- MOUNTAINGRAU - MET.
- ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES !!
- UDVIDET GARANTI KAN TILKØBES !!
kørecomputer, bagagerumsdækken, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, alcantaraindtræk, el indst. førersæde, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, sportssæder, ambiente belysning, splitbagsæde, 18" alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, svingbart træk (elektrisk), mørktonede ruder i bag, varme i rat, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, trådløs mobilopladning, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, navigation, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, automatisk parkeringssystem, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, trafikkamera, airbag, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.165 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
| Aftageligt træk | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Soltag |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Elsæder |