Mercedes EQB300AMG Line 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 65.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 420 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 228 hk/390 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
• Cosmos sort metallic
• Nightpakke (sort optik)
• Panorama el-skydetag
• 19" AMG letmetalfælge i 5-dobbelt eger design
• Mørktonede og varmeisolerende ruder
• Elektrisk indstillelige forsæder med memory
• Elektrisk indstilleligt passagersæde med memory
• Multifunktions sportslæderrat i læder/DINAMICA
• MBUX teknikpakke
• Head-Up Display
• Augmented Reality navigation
• Udvidet MBUX funktionalitet
• Digital instrumentering med avancerede visninger
• Smartphone integrationspakke (Apple CarPlay / Android Auto)
• Connectivitets pakke (udvidede online services)
• Parkeringspakke
• 360° kamera (Surround View)
• Aktiv parkeringsassistent
• Førerassistentpakke inkl.:
• Adaptiv fartpilot (DISTRONIC)
• Aktiv vognbaneassistent
• Blindvinkelassistent
• Aktiv nødbremseassistent
• Traffic Sign Assist
Vi tilbyder mekanisk garanti på denne bil samt finansiering fra 3,49% i variable rente.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 498 liter |
| Vægt | 2.175 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Head-up display |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderrat |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |