Mercedes EQB250+Progressive Advance 5d
Kontantpris
284.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Produceret | 7/2024 |
| Kilometertal | 13.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 528 km |
| Batterikapacitet | 70,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
!!Danmarks billigste EQB'er!!
Mercedes EQB250+
- Kørt 13.000
- Fra 8/2024 (den faceliftede version)
- 5 års Junge Sterne er inkluderet (gældende fra 02/2026)
- El bagklap
- Ratvarme
- Apple CarPlay / Android Auto
- Tonede bagruder
- Tagræling
og meget, meget mere.
RIng eller skriv på 22357211 for interesse. K
Kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, dellæderindtræk, 18" alufælge, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, kurvelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, apple carplay, navigation, regnsensor, alarm
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.135 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 2 zone klima | Kurvelys |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Alarm | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Tagræling |
| Højdejust. forsæde | Tonede ruder |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Varme i rat |