Mercedes EQB250Progressive 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Produceret | 12/2022 |
| Kilometertal | 77.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 469 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 164 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Mercedes EQB250 – Privat ejet, inkl. garanti fra Mercedes
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ Privat ejet bil med eksisterende Mercedes-garanti
✔️ Fuld LED-lys & 18” alufælge + vinterhjul
✔️ Navigation, Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Bakkamera & parkeringssensor for/bag
✔️ 2 zone klima, varmepumpe & motorkabinevarmer
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: 8mm forreste aksel - 8mm bagerste aksel
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Restgaranti fra Mercedes medfølger
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til Private, forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.110 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 410 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
| 3 individuelle sæder i bag | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Internet |
|---|---|
| Akustikglas i bag | Isofix |
| Akustikglas i for | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Motorkabinevarmer |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Ratbetjent gearskifte |
| Bagagerumsdækken | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| CD | Sædebetræk, dellæder |
| CD afspiller | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| DAB radio | SD kortlæser |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås |