Mercedes EQB250Progressive 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 83.200 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Super lækker EQB 250 Progressive! Utrolig lækker og komfortabel vogn på 100% strøm - og så med masser af udstyr!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde jf. WLTP: 409 km
Batterikapacitet: 66,5 kWh
AC/Ladning på 3-faser
DC/Hurtigladning - JA
Særligt nævneværdigt udstyr:
- Fuld LED forlygter m. automatisk op-/nedblænding
- Adaptiv fartpilot
- El-bagklap
- Blindvinkelsassistent
- 18" Alufælge
- Højdejusterbare forsæder m Sædevarme
- Vejbaneassistent
- Bakkamera m 360*
- Semi automatisk parkering
- Navigation
- AppleCarplay & AndroidAuto
- Digital instrumentering
Ydereligere udstyr:
- Regnsensor
- USB-C stik
- Isofix
- Tagrælling
- El-håndbremse
- Bluetooth
- DAB radio
- Automatisk op/nedblænding
- Og meget mere...
Bemærk - bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg 📱
Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage 🤝
Vi tager gerne din nuværende bil i bytte 📑
Vi hjælper gerne med finansiering 🔧
Vores 4 værksteder laver alle bilmærker 💸
Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer. 77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.110 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 410 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |