Mercedes EQA250Progressive 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 58.360 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 424 km |
| Batterikapacitet | 75,9 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Mercedes-Benz EQA 250 EL Progressive 2023 - 58,360 km
Bliv ejer af denne elegante og veludstyrede Mercedes-Benz EQA 250 SUV fra 2023. Med kun 58,360 km på tælleren og en rækkevidde på 424 km på ren el, tilbyder denne bil en komfortabel og stilfuld køreoplevelse. Det avancerede udstyrsniveau Progressive sikrer, at du får en bil med alle de nødvendige bekvemmeligheder for moderne kørsel.
- 18" Alufælge
- LED-Kørelys
- Hvide blinklys
- Metallak
- Mørk loftbeklædning
- Ambiente belysning
- Læderkabine og læderrat
- Automatgear
- Multifunktionsrat
- Kopholder og
-USB-C tilslutning
- Aircondition
- Klimaanlæg
- Bakkamera
- Parkeringssensor for & bag
- Bluetooth
- DAB+ radio
- Digital instrumentering
- Navigation
- Elektrisk bagklap
- Nøglefri start
- Fartpilot
- Fartbegrænser
- Regnsensor
- Skiltegenkendelse
- Sædevarme
- Isofix r
- El-håndbremse
- Varmepumpe
- Armlæn bag for ekstra komfort
Med en topfart på 160 km/t og et batteri på 75.9 kWh, er denne bil klar til at give dig en behagelig og glidende køretur hver gang. Tøv ikke med at kontakte os på info@burgaard-sorensen.dk for yderligere information. Bilen kan ses i Esbjerg V.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Ambiente belysning | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |