Mercedes EQB250+AMG Line Advance Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2024 |
| Kilometertal | 12.900 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 503 km |
| Batterikapacitet | 70,5 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Mercedes-Benz EQB 250+ er en rummelig og komfortabel elektrisk SUV med høj sikkerhed, moderne teknologi og god plads til både hverdag og familie. Her får du en veludstyret elbil med premium kabine og stærk elektrisk drivlinje.
RENTEKAMPAGNE - Vi kan tilbyde billån med fast rente til kun 2,99%.
🔋 Batteriet er testet
Vi har naturligvis testet bilens batteri for at sikre ydeevne og sundhed. Du kan se resultatet i billedserien.
Highlights af udstyr
- Natsort
- Adaptiv fartpilot (Distronic)
- Bakkamera
- AMG-line eksteriør
- MBUX navigation Premium
- LED-forlygter
- Blindvinkelassistent
- Aktiv parkeringsassistent
- Keyless-Go
- Elektrisk bagklap
- Sædevarme foran
- 18" AMG alufælge og meget mere...
Mercedes-Benz EQB 250+ har en rækkevidde ved blandet kørsel på op til ca. 536 km (WLTP) og kan hurtiglades fra 10–80 % på ca. 35 minutter.
🌟🌟🌟🌟🌟 4,8 STJERNER PÅ TRUSTPILOT
✔ SPECIALISTER I ELBILER
✔ MÆRKENEUTRAL VEJLEDNING
✔ INDBYTNING AF ALLE TYPER BILER
✔ LADELØSNINGER TIL ALLE
✔ BESPARELSESRÅDGIVNING OG GRØNNE BILLÅN MED LAV RENTE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.127 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 413 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Områdebelysning |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |