Mercedes EQB250AMG Line 5d
Kontantpris
254.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Nu kan du blive den heldige ny ejer af denne rummelige EQB250 AMG Line
11kW AC Opladning
WLTP Rækkevidde op til 409 km
Udstyr såsom:
Fartpilot
Varmepumpe
Bakkamera
Blindvinkelsassistent
Aktiv Parkeringsassistent
Aktiv lane keeping assist
Apple Carplay
Android Auto
AMG Line interiør
19" AMG Line alufælge
Nat pakke
Klimaanlæg
Spejlpakke
Parkeringspakke
Og MEGET mere!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.110 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 410 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|