Mercedes EQA250Progressive 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 67.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 492 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
Mercedes-Benz EQA 250 Progressive (2023) er en elegant og moderne el-SUV med 190 hk, høj komfort og avanceret MBUX infotainmentsystem. Den kombinerer Mercedes’ velkendte kvalitet med stilrent design og en lydløs, dynamisk køreoplevelse.
🌟FULD LED FORLYGTER
🌟LÆDERKABINE
🌟FARTPILOT
🌟DIGITAL INSTRUMENTERING
🌟FULDAUTOMATISK KLIMA
🌟ELEKTRISK KABINEVARMER
🌟MØRK HIMMEL
🌟EL-BAGKLAP
🌟AMBIENTE LYS
🌟BAKKAMERA
🌟PARKERINGSSENSOR
🌟SÆDEVARME
🌟EL-KLAPBARE SIDESPEJLE
🌟NAVITGATION
💰 Leasingtilbud på denne eksklusive bil 💰
🔹 Udbetaling: 35.000 kr. ex moms
🔹 Månedlig ydelse: 1.503 kr. ex moms
🔹 Restværdi: 160.000 kr. ex moms og afgift
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 18" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, områdebelysning, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, stemmebetjening
🚗 Fleksibel leasingaftale skræddersyet til dine behov! Kontakt os for mere info eller en fremvisning.
🚨🚨 Når du køber din bil hos Car Choice, så tilbyder vi, at din nye bil bliver synet, serviceret, klargjort for 3.500kr
🚨🚨 Har du en byttebil, tøv da ikke! Vi vil hellere end gerne tage jeres bil i bytte!
🗺️ Oddesundvej 37, 6715 Esbjerg V
📱 60 76 60 60
⌨️ info@carchoice.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Områdebelysning |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El-justerbar lændestøtte | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Stemmebetjening |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.503 kr.
- Førstegangsydelse35.000 kr.
- Totalpris i løbetiden53.036 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 160.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet