Mercedes EQA250Progressive 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 111.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 424 km |
| Batterikapacitet | 75,9 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/375 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Oplev Mercedes EQA 250 – en elektrisk SUV, der kombinerer dynamisk design med sporty køreegenskaber. Med AMG-Line styling, luksuriøst interiør og avanceret teknologi får du en køreoplevelse i særklasse. EQA 250 er den perfekte blanding af performance, stil og komfort – din fremtid på fire hjul.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde WLTP: 423 km
Batterikapacitet: 75,90 kWh
AC ladning: 3 faser
DC ladning: JA
Særligt nævneværdigt udstyr:
- Svingbart anhængertræk (man)
- Adaptiv fartpilot
- Fuld LED forlygter m. automatisk fjernlysassistent
- Bakkamera
- 18" Alufælge
- Sædevarme for
- Apple carplay/ Android Auto
- Dellæder/stof kabine
- Vejbaneassistent
- Ambiente belysning
- Keyless start
- Multifunktions læderrat
- Integreret Navigation
- El-bagklap
Yderligere udstyr:
- El-spejle
- Klimaanlæg i 2-zoner
- Bluetooth telefoni & streaming
- Lyssensor
- ISOFIX beslag
- Elektrisk parkeringsbremse
- og meget mere....
Bemærk - bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alcantaraindtræk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (manuelt) |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| El betjent bagklap | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |