Mercedes EQA250Progressive 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 67.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 424 km |
| Batterikapacitet | 75,9 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/375 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Mercedes-Benz EQA PROGRESSIVE 250
Teknisk data:
Motor: 190 HK
Batteri: 75 kWh
Rækkevidde: 424 km blandet kørsel (WLTP)
DC opladning: 100 kW
AC opladning: 11 kW
Tilladt påhængsvægt: 750 kg. m. Bremser
Highlights:
- Bakkamera
- Adaptiv fartpilot
- Aktiv vognbaneassistent
- Blindvinkelassistent
- Sædevarme for
- Vinter/sommerhjul medfølger
Øvrigt udstyr:
Bakspejl m. automatisk nedblænding, Bakkamera , Justerbart rat, Kopholder, Stofindtræk, Regnsensor, Automatisk nødopkald, Digitalt Cockpit, Armlæn bag, El-spejle, Mørk loftbeklædning, DAB radio, Klimaanlæg, Skiltegenkendelse, Automatisk op-/nedblænding, Sædevarme for, 12V udtag, Lyssensor, El-håndbremse, Blindvinkelassistent, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Fartpilot adaptiv, Fartbegrænser, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Elektrisk bagklap, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Vejbaneassistent, Vognbaneovervågning, Isofix, ESP, Fuld LED forlygter
Ønsker du at se/testkøre denne bil, så kontakt venligst vores salgsafdeling på 73708010 - vi står altid klar til at hjælpe hos Via Biler Vallensbæk.
Salgsafdelingen holder åbent:
Mandag - fredag kl. 9.00 - 17.30
Lørdag og søndag kl. 11.00 - 16.00
Kontakt: 73 70 80 10 | www.viabiler.dk | 7713fm@viabiler.dk | Vallensbækvej 71, 2625 Vallensbæk
Der tages forbehold for tryk-/tastefejl.
Ref: 9487246
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 7 airbags | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Ambiente belysning | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Apple carplay | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | Vognbaneassistent |