Mercedes EQA250Progressive 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 23.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 528 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Mercedes EQA250 kombinerer elegant el-kørsel med komfort og praktiske egenskaber. Den byder på tilfredsstillende rækkevidde, kompakt SUV-design og luksuriøse detaljer — perfekt som både bybil og hverdags-pendler.
✔️ LED High Performance forlygter
✔️ El-bagklap
✔️ Blindvinkelsassistent
✔️ Bakkamera
✔️ Fartpilot - adaptiv kan tilkøbes via Mercedes Shop
✔️ Klimaanlæg
✔️ Navigation
✔️ Fjernlysassistent
✔️ Dellæder kabine
✔️ Varme i forsæder
✔️ Multifunktionslæderrat med varme
✔️ Apple Carplay
✔️ Ambiente belysning
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ El-klapbare sidespejle
✔️ DAB Radio
✔️ Mørk loftbeklædning
✔️ 18" Alufælge
🚗 Vi tager gerne din brugte bil i bytte 🚗
💰 Vi tilbyder lån med og uden udbetaling 💰
⚡ Vi rådgiver i lade muligheder ⚡
Ved køb af bil hos Uggerhøj i Brønderslev, er du i trygge hænder:
✔️ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
✔️ Mulighed for op til 48 mdr. Fragus bilgaranti dækkende garanti i hele EU
✔️ Vi laver gerne en videogennemgang af bilen.
✔️ Billig bilforsikring via IF og Tryg forsikring.
✔️ Vi tager ALLE biler i bytte.
✔️ Mulighed for tilkøb til bilen. Herunder bl.a.: undervognsbehandling - Vinterhjul - Anhængertræk (Fast, aftageligt eller svingbart) - Gummimåtter, tagbøjler etc.
INKLUDERET I VORES ANNONCEREDE PRIS: Mekanisk og elektronisk gennemgang / klargøring af bilen Kosmetisk klargøring Evt. gebyrer til syn / toldsyn / Nummerpladegebyr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.045 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Ambiente belysning | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |