Mercedes EQA250Progressive 5d
Kontantpris
229.922 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 424 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/375 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, glastag, el-soltag, fuld led forlygter, 18" alufælge, læderindtræk, multifunktionsrat, led kørelys, led baglygter, svingbart træk (elektrisk), 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, nøglefri adgang, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, navigation, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, 6 airbags, esp, automatisk lys, isofix, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, KONTAKT SØREN PÅ TLF 28402635 FOR FREMVISNING, FINANSIERING TILBYDES BÅDE MED OG UDEN UDBETALING, HUSK VI HOLDER ÅBENT I WEEKENDEN EFTER AFTALE.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 6 airbags | Læderindtræk |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El-soltag | Sædevarme |
| ESP / ESC | Skiltegenkendelse |
| Fartpilot | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter |