Mercedes EQA250+AMG Line Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Kilometertal | 13.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 560 km |
| Batterikapacitet | 70,5 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Autocentrum Odense – 3. generations familie-virksomhed med ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ tilfredse kunder.
🔋 Batteri & Lade Specifikationer:
⚡- Rækkevidde: Op til 560 km (WLTP)
🔋- 70 kWh Batteri
🔌- 3-faset opladning – hurtigere og mere effektiv hjemmeopladning
⚡- Hurtigladning (10–80 % på ca. 28 min.)
🛡️ - 8 års garanti på batteriet
✨ Fremhævet udstyr
*Burmester soundsystem med subwoofer
*Adaptiv fartpilot
*Vognbaneassistent
*Blindvinkelsassistent
*Headup display
*LED forlygter med fjernlysassistent
*Navigation
*El indst. forsæder med memory
*360" kamera med parkeringssensorer
*Nøglefrit låse- og startsystem "Keyless Advanced"
*Parkeringsstyreassistent
*Digitalt cockpit
*Ambiente belysning
*Varme i forsæder
*El bagklap med easy open (åbne med foden)
*Automatisk nødbremsesystem
🎥 Køb bilen – helt digitalt
- Digital fremvisning via FaceTime
- Over 65 % af vores biler sælges online
- Hurtig & sikker levering
💙 Hvorfor vælge Autocentrum Odense
Hos os møder du ikke bare en sælger – men en rådgiver, der tager sig tid til at forstå dine behov. hvor personlig relation, tryghed og tillid altid kommer først.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.055 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fod betjent bagklap |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| App integration | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Områdebelysning |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Sportssæder |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |