Mercedes EQA250+AMG Line Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 14.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 560 km |
| Batterikapacitet | 70,5 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
LIGE ANKOMMET - KLARGØRING & BILLEDER ER PÅ VEJ
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐KAMPAGNE⭐BILEN HAR 5 ÅRS FABRIKSGARANTI TIL 21-02-2030⭐
•AMG LINE
•Nightpakke
•DISTRONIC PRO/Adaptiv fartpilot
•Memory-pakke (Sæde, ratstamme og spejle)
•Head-up-display
•Burmester®-surroundsoundsystem
•Parkeringspakke med 360-graders kamera
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•Trådløs telefonopladning foran
•Keyless Go pakke
•18" AMG-trådfælge
•Sportsrat i læder med dyb prægning
•Sæder i sort delkunstlæder
•Kosmossort metalliclak
Tryghed: 1 års garanti, Mulighed for forlængelse, Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 549km ved blandet kørsel(WLTP)
Bilnummer:03263721NT
Øvrig: Dødvinkelassistent, Aktiv parkeringsassistent, Dobbelt kopholder, Fingeraftryksscanner, Regnsensor, Armlæn bagest, Registrering af vejskilte, Loftbeklædning i sort stof, Automatisk hastighedsregulering, mørkt tonet glas.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.055 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 360° kamera | Elsæder |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Alarm | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Ambiente belysning | Head-up display |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
| App integration | Intelligent hastighedsassistent |
| Apple carplay | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Justerbar lændestøtte |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk parkeringssystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Områdebelysning |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| DAB+ Radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delkunstlæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |