Mercedes EQA250AMG Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 424 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/375 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Finansiér din elbil gennem os til en lav rente fra kun 2,99%, og få 6 måneders gratis strøm og installation af ladeboks leveret af Clever⚡🏎️💰
Ev Specs
🔋 Rækkevidde op til 424 km
🔋 Batterikapasitet: 66,5 kWh
🔋 El forbrug 179 Wh/km
🔋 Lade stik: Type 2 & CCS Combo
🔋 AC Lade Kraft : 11 kW AC
🔋 AC hjemmeladning (m. 11 & 22kW lader 32A): Ca. 7 timer & 15 min
🔋 DC Lade Kraft: 100 kW DC
🔋 DC Hurtigladning (m. 150 & 300 kW DC CCS Combo lader): 10%-80% Ca. 29 min.
kørecomputer, multifunktionsrat i læder, , sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, dellæderindtræk, med Alcatar indtræk, el justerbar lændestøtte, ambiente belysning, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, dynamisk køreprogram, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, områdebelysning, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk nødbremsesystem, dæktryksmåler, 7 airbags, antispin, vognbaneassistent, bagagerumsdækken, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, elektrisk parkeringsbremse, sædevarme, bakkamera, stemmebetjening, usb-c tilslutning, manuel forvarmning af batteri,
DENNE BIL STÅR KLAR TIL OMGÅENDE LEVERING,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 7 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto hold | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Områdebelysning |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, dellæder |
| El-justerbar lændestøtte | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-sidespejle m. varme | Stemmebetjening |
| Elektrisk kabinevarmer | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |