Mercedes EQA250+AMG Advance 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Produceret | 10/2024 |
| Kilometertal | 26.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 543 km |
| Batterikapacitet | 70,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
På lager til omgående levering!
🔋Vi tilbyder attraktivt billån til el- og hybridbiler – få et uforpligtende tilbud skræddersyet til dig. 🔋
Udvidet garanti via GOSafe FRAGUS kan tilkøbes!
Fremhævet udstyr!
- AMG line
- Sædekomfortpakke
- Køreassistentpakke entry
- Parkeringspakke
- Lys- og synspakke
- Spejlpakke
- Adaptiv fartpilot / Distronic Pro
- Panoramaglastag / El-soltag
- Bakkamera
- 18" AMG alufælge
- Navigation / MBUX Navigation Premium
- LED high performance forlygter
- El betjent bagklap
- Blindvinkelsassistent
- Vognbaneassistent
- Fjernlysassistent
- Ambiente belysning
- Automatisk parkeringssystem / Aktiv parkeringsassistent
Komplet udstyrsliste:
Mountaingrå metalliclak, Sædevarme, Mørk loftbeklædning, Elektrisk kabinevarmer, Højdejust. forsæder, Parkeringssensor (for), Parkeringssensor (bag), Digitalt cockpit, Dellæderindtræk, 2 Zone klima, El-klapbare sidespejle, Nøglefri tænding, Musikstreaming via bluetooth, Multifunktionsrat, DAB radio, Skiltegenkendelse, Automatisk lys, Automatgear, Læderrat, Aut. nedbl. bakspejl, Regnsensor, USB-c tilslutning, Mørktonede ruder i bag, Fjernb. centrallås, Isofix, 4x El-ruder, Udv. temp. måler, 6 Airbags, Antispin, Esp, Ikke ryger, Service ok.
Vi tager gerne din bil i bytte.
Forbehold for beregning og tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.055 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Soltag |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |