Mercedes EQA2505d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Produceret | 2/2023 |
| Kilometertal | 26.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 492 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🐣 Vi holder åbent alle dage i påsken!
Kontakt os gerne for nærmere information eller for at aftale fremvisning.
Mercedes EQA 250 Privat ejet, inkl. 24 måneders Junge Sterne garanti fra Mercedes.
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ 20” AMG alufælge
✔️ Soltag / glastag / el-soltag
✔️ 2 zone klima & varmepumpe
✔️ Navigation, Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Bakkamera & parkeringssensor for/bag
✔️ Digitalt cockpit & ambiente belysning
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: 7,5mm forreste aksel - 7,5mm bagerste aksel
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til private, forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 433.020 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 3 individuelle sæder i bag | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Isofix |
|---|---|
| Akustikglas i bag | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Akustikglas i for | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Manuel forvarmning af batteri |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| AUX tilslutning | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | SD kortlæser |
| Digitalt cockpit | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dobbelt bagagerumsbund | Soltag |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varmepumpe |