Mercedes EQA2505d
Kontantpris
249.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 27.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 424 km |
| Batterikapacitet | 75,9 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Mercedes EQA250 190HK 5d netop ankommet til Esbjerg
Elektrisk rækkevidde: 475 km WLTP
Batteri kapacitet: 77 kWh
Nævneværdigt udstyr vi vil fremhæve:
- Førerassistentpakke, med adaptivfartpilot.
- Keyless go, nøglefri betjening.
- Burmester Premium Soundsystem
- Trådløs opladning
- 360 graders bakkamera
- Parkerings assistent
- Appple CarPlay og Android Auto
- Klimaanlæg 2-zoner
✔ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✔ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 433.020 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El betjent bagklap |
|---|---|
| 2 zone klima | El-klapbare sidespejle m. varme |
| 3 individuelle sæder i bag | El-sidespejle m. varme |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Blindvinkelassistent | Trådløs mobilopladning |
| DAB radio | USB A tilslutning |
| Dæktryksmåler | USB tilslutning |
| Dellæderindtræk | Vognbaneassistent |
| Digitalt cockpit |