Mercedes EQA2505d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 59.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 424 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/375 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
⭐️ Attraktiv finansiering fra kun 2,99 % i rente ved 20 % udbetaling ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Lån med eller uden udbetaling
✔️ Finansiering via Santander, AL-Finans og Accept Auto
📆 Hurtig sagsbehandling, få bilen med hjem samme dag.
🔒 TRYGHED & GARANTI
✅ Autoriseret Mobyle forhandler
✅ Køretøjsgaranti med dækning i hele Europa
✅ Mobyle garanti kan tilkøbes – fra kun 4.995,-
✅ Mulighed for op til 4 års garanti på denne bil
ℹ️ Den angivne salgspris er ekskl. Mobyle garanti
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ 18" Originale Mercedes fælge
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ LED forlygter
✔️ LED baglygter
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Apple Carplay & Android auto
✔️ Automatisk parkeringsassistent
✔️ El-klapbare sidespejle m. varme
✔️ Parkeringssensor foran & bagved
✔️ Bakkamera
✔️ Digital cockpit
✔️ Navigation
✔️ Ambiente kabinebelysning
**OBS UDENLANDSKE UDSTYRSVARIANTER KAN VARIERE FRA DANSKE**
🔁 BYTTEBIL & LEVERING
✔️ Vi tager gerne din bil i bytte, send os info på din bil, og vi giver et bud på den.
✔️ Vi yder landsdækkende levering, og tager gerne din brugte bil med retur.
✔️ Alle vores biler er på lager, klar til prøvekørsel samt levering, ved mindre andet er angivet.
⏰ ÅBNINGSTIDER & KONTAKT
🕘 Man–Fre: 09.00 – 17.30
🕙 Søn: 10.00 – 16.00
📞 Tlf.: 41 130 100
**Der tages forbehold for indtastnings- og beregningsfejl.**
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 2.040 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 62 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4 airbags | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fjernlysassistent |
| 7 airbags | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Intelligent hastighedsassistent |
| Android auto | Internet |
| Antispin | Isofix |
| App integration | Justerbar lændestøtte |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Manuel forvarmning af batteri |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk forvarmning af batteri | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Områdebelysning |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| EDR-boks | Tagræling |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |