Mercedes E3503,0 CDi AMG Style Coupé aut. BE 2d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2012 |
| Kilometertal | 274.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 162 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/540 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el komfortsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, læderrat, el indst. forsæder, ambiente belysning, alufælge, el-soltag, xenonlys, led kørelys, led baglygter, el-sidespejle, bi-xenon, områdebelysning, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, 2 zone klima, sædevarme, cd, musikstreaming via bluetooth, cd/radio, navigation, android auto, aux tilslutning, apple carplay, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, lygtevasker, airbag, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 140 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto hold | Lygtevasker |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bi-xenon | Navigation |
| CD | Områdebelysning |
| CD afspiller | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El komfortsæder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Sportssæder |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Xenonlygter |
| Fjernlysassistent |