Mercedes E300 de2,0 AMG Line stc. aut. 4Matic 5d
Kontantpris
387.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,9 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 52 km |
| Batterikapacitet | 8,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 306 hk/700 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, svingbart træk (elektrisk), 360° kamera, mørk loftbeklædning, mørktonede ruder i bag, el-klapbare sidespejle m/varme, 2 zone klima, fuld led forlygter, fjernlysassistent, dab radio, sædevarme, ambiente belysning, nøglefri tænding, nøglefri adgang, el betjent bagklap, trådløs mobilopladning, adaptiv undervogn, navigation, 18" alufælge, vinterhjul og meget mere..
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 2.215 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Mørk loftbeklædning |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Adaptiv undervogn | Nøglefri adgang |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Ambiente belysning | Sædevarme |
|---|---|
| Automatgear | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Fuld LED forlygter | Vinterhjul |