Mercedes E2202,2 CDi stc. aut. BE 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2011 |
| Kilometertal | 298.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 1 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/400 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
________________________________________
- Flot og bvelholdt, nyserviceret v/298.000km.(gearolie og 4nye dyser).mm.
- Automatgear.
- Klimaanlæg 2-zoner.
- Navigation.
- Læderkabine.
- Anhængertræk750/2100 kg.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 846.100 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.745 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 59 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| DAB radio | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El komfortsæder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| Elsæder | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |