Mercedes E220 d2,0 AMG Line Sportsstyle aut. 4d
Kontantpris(Uden afgift)
169.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 166.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 165 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.640 kr. / år |
| Ydelse | 194 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Hej jeg sælger en fin MB som kører godt.
Fuld service bog hos Mercedes ?
Km 166.000
Årgang 2019
Bilen kan købes for 169.000kr uden afgift.
Bilen køre pt på en leasingkontrakt igennem Mercedes finans som naturligvis kan overtages på en ny kontrakt ?ellers kan du selvfølgelig finde dit eget Leasingselskab.
Jeg kan også være behjælpelig med at finde et godt leasing foreslag til dig og tilkøb af ekstra garanti dækning af bilen.?
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 1.580 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|