Mercedes E220 d2,0 AMG Line aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2018 |
| Kilometertal | 234.900 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 194 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Attraktiv finansiering med eller uden udbetaling tilbydes. Fast rente på 3,49% med 20% udbetaling.
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, el indst. førersæde, justerbar lændestøtte, mørk loftbeklædning, alufælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, svingbart træk (elektrisk), automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
ESP, Nakkestøtter bag 3 stk, Regnsensor, Bluetooth håndfri telefonering, Dæktryksovervågning, Armlæn for, Fjernbetjent centrallås med designnøgle, Elruder for og bag, El-sæder for, højdejusterbare, Opvarmede og elektriske sidespejle, Sædevarme i fører- og passagersæde, Luftdyser bag, Læderrat og gearknop i nappa læder, Multifuntionsdisplay i farve, 12-tasters multifunktionsrat, LED High Performance forlygter, Taghimmel, krystalgrå.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.680 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
|---|---|
| Apple carplay | Læderrat |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Delalcantaraindtræk | Ratbetjent gearskifte |
| Dellæderindtræk | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, dellæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Svingbart træk (elektrisk) |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vinterhjul |