Mercedes E220 d2,0 AMG Line aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Produceret | 6/2017 |
| Kilometertal | 252.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 194 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
SUPER FLOT OG LÆKKER MERCEDES E220 AMG-LINE NU I TAASTRUP !!
✔ PANORAMA-SOLTAG
✔ NAVIGATION
✔ BAKKAMERA
✔ BLINDEVINKELSASSIST
✔ HEADUP DISPLAY
✔ FULD DIGITALCOCKPIT
✔ SVINGBART ANHÆNGERTRÆK
✔ DELLÆDERKABINE
✔ LANE ASSIST
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, træk, svingbart træk (manuel), automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, headup display
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ATTRAKTIV FINANSIERING (BÅDE MED OG UDEN UDBETALING) TILBYDES.
ÅBNINGSTIDER:
MAN - FRE 09:00-17:00
SØN: 11-15
TLF: 43 52 66 11
www.autohusettaastrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.680 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Head-up display |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Ambiente belysning | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Justerbar lændestøtte |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Ratbetjent gearskifte |
| CD/radio | Ratgearskifte |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delalcantaraindtræk | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |