Mercedes E220 d2,0 AMG Line aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 306.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 194 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK:
- AMG LINE
- MULTIBEAM LYGTER
- 360 GRADERS KAMERA
- KEYLESGO NØGLEFRI BETJENNING
- EL BAGKLAP
- BLINDVINKEL ASSIST
- KARBON INDLÆG
- NAVIGATION
- APPLE CARPLAY + ANDROID AUTO
- FLOT OG VELHOLDT STJERNE
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. forsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, adaptive forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, automatisk parkeringssystem, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, blindvinkelsassistent.
BILLIG FORSIKRING TILBYDES, OGSÅ TIL 1.GANGS KØBERE -
FINANSIERING BÅDE MED OG UDEN UDBETALING, RING OG HØRE NÆRMERE.
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ALLE VORES BILER HAR VÆRET IGENNEM VORES KLARGØRING OG ALLE PRISER ER INKL. KLARGØRINGS OMKOSTNINGER.
*FORBEHOLD FOR TASTEFEJL*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.680 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Airbags | Kurvelys |
| Alufælge | Læderindtræk |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Ratbetjent gearskifte |
| CD/radio | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås |