Mercedes E220 d2,0 4d
Kontantpris
325.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,9 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 194 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nightpakke, svingbart træk (elektrisk), Widescreen Cockpit, Blind Spot Assist,, justerbar lændestøtte, 18" alufælge, fuldaut. klima, bakkamera, el-højdejust. forsæder, el-sidespejle, nøglefri tænding, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fartpilot, sædevarme, el-ruder, blindvinkelsassistent, isofix, dæktryksmåler, elektrisk parkeringsbremse, delkunstlæderindtræk, læderrat, ambiente belysning, mørktonede ruder i bag, super fin og velpasset bil med lavt km tal, økonomisk og virkelig velkørende sedan.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 615.405 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 1.680 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Bakkamera | Justerbar lændestøtte |
| Blindvinkelassistent | Læderrat |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Mørktonede ruder i bag |
| Delkunstlæderindtræk | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-ruder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle | Tonede ruder |