Mercedes E2002,2 CDi aut. BE 4d
Kontantpris(Formidlingssalg)
69.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2010 |
| Kilometertal | 549.700 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 146 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/360 nm |
| Acceleration | 10,3 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, el komfortsæder, læderrat, stofindtræk, alufælge, el-sidespejle m/varme, træk, tågelygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, cd/radio, navigation, aux tilslutning, håndfrit til mobil, træthedsregistrering, airbag, esp, auto hold, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 673.201 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 487 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.900 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 59 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Navigation |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| El komfortsæder | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |