Mercedes CLA250 e1,3 Progressive Line Shooting Brake aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,8 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 76 km |
| Batterikapacitet | 15,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 23 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/450 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ Cosmossort metallak (farve)
✨ Svingbart Anhængertræk (1.600 kg)
✨ Tilskudsvarmer
✨ MBUX augmented reality til navigation
✨ Premiumpakke PLUS
✨ El Soltag m. Skyde-/Vippefunktion
✨ Fartpilot
✨ Bakkamera & Parkeringssensor for/bag
✨ Automatisk Parkeringssystem (Park Tronic)
✨ Aktivsportassistent
✨ Aktiv Bremseassistent
✨ El indst. forsæder m. memory
✨ Navigation
✨ El Bagklap
✨ Trådløs Mobilopladning
✨ Ambientebelysning
✨ Virtual Cockpit
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 946324
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.750 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 7 airbags | Isofix |
| 8 airbags | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
|---|---|
| Airbags | Kunstlæder |
| Aircondition | Kunstlæderindtræk |
| Alarm | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Motorkabinevarmer |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-ruder | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-soltag | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |