Mercedes C300 e2,0 Advantage AMG stc. aut. 5d
Kontantpris
398.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 67.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 45,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 107 km |
| Batterikapacitet | 23,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 217 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | 95 min |
| CO2 udledning | 13 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/550 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bilen stå som ny med alt AMG udstyr
Der følger vinter dæk med på Alu fælge se foto
Der næsten 1 års fabriks garanti ud over at der kan yderligere få et år mere
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 360 liter |
| Vægt | 2.020 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | El-soltag |
| Alufælge | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Fjernlysassistent |
| Apple carplay | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Head-up display |
| Auto. parkering | Kurvelys |
|---|---|
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder |