Mercedes C2202,2 BlueTEC Business aut. 4d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2014 |
| Kilometertal | 275.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Sælger min Mercedes-Benz C-Klasse W205.
Flot og velholdt bil i en unik brun farve, som virkelig skiller sig ud fra mængden. Bilen er udstyret med nøglefri betjening (keyless), hvilket giver ekstra komfort i hverdagen.
Der er ikke sparet på bilen!
? Alle service er overholdt
? Serviceret hos Ejner Hessel og Mercedes-specialister
? Seneste servicer inkluderer:
– Olie service, filter m.m
– Bremser
– Nye sommerdæk
Bilen står meget flot i lakken uden stenslag og fremstår generelt i rigtig god stand. Det samme gælder i kabinen. Flotte orginale 18 tommer fælge.
Den bliver brugt dagligt til pendling mellem København og Kalundborg, så km-tallet er løbende stigende.
En driftssikker og komfortabel bil – klar til ny ejer.
Kontakt mig gerne på tlf: 26562587
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.570 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Auto. nødbremse | Fuldaut. klima |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
|---|---|
| Dæktryksmåler |