Mercedes C220 d2,2 Business stc. 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 180.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Super lækker og meget velkørende Mercedes. Bemærk Mercedes egen motor med 170 hk.
🚀 Adaptiv fartpilot
🎒 anhængertræk (1.800 kg
📦 El betjent bagklap
☀️ Fuldautomatisk klima
🛞 18" alufælge
🗺️ Navigation
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, splitbagsæde, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, træk, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, dab+ radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, isofix, automatisk lys, airbag, automatisk nødbremsesystem, auto hold og meget mere.
Der medfølger 12 mdr. garanti og mulighed for finansiering.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.595 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
|---|---|
| Auto hold | Kunstlæder |
| Auto. nødbremse | Kunstlæderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |