Mercedes C220 d2,0 AMG Line stc. aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 145.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.640 kr. / år |
| Ydelse | 194 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Ribevej 3, 8940 Randers
Kontakt os på:
📞 +45 72 10 83 20
📧 randers@kautok.dk
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
- Soltag
- Helt nye 20"alufælge+dæk
- Nysynet
- Ny serviseret
- 64 farver ambiente lys
- Anhængertræk svingbart
_____________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 460 liter |
| Vægt | 1.545 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 690 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| 7 personers | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alarm | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-soltag | Svingbart træk (elektrisk) |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |