Mercedes C2001,6 BlueTEC 4d
Kontantpris
96.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2014 |
| Kilometertal | 290.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Kører dagligt , ingen mislyde alt elektronik virker
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 536.902 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.385 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 670 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |