Mercedes B250 e1,3 Progressive aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 67.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 77 km |
| Batterikapacitet | 11,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/450 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
🚗HIGHLIGHTS:
<> Progressive designlinje
<> Elektrisk nedfældeligt anhængertræk
<> Active Distance Assist DISTRONIC
<> Active Brake Assist
<> Active Lane Keeping Assist
<> Færdselstavleassistent
<> Parkeringspakke med bakkamera
<> LED High performance forlygter
<> MB Navigation
<> Multifunktionssportsrat i nappalæder
<> Bluetooth telefoni/audio
<> Denimblå metallak
🚘KOMFORT: Parkeringspakke med bakkamera | Spejlpakke | THERMATIC automatisk klimaanlæg (2 zoner) | EASY-PACK el-betjent bagklap | Sædekomfortpakke | Sædevarme for | Regnsensor | Opbevaringsnet bag forsæder | Hill-hold assist | El-ruder | Fjernbetjent centrallås | Servostyring.
🛡️SIKKERHED: Active Brake Assist | Active Lane Keeping Assist | Mercedes-Benz Nødopkaldssystem | Automatisk barnestolsgenkendelse | ESP | ABS | 7 Airbags | Colission Prevention Assist | Attention Assist.
🎨DESIGN: Progressive | 17" letmetalfælge | ARTICO kunstlæder/stof Fléron, sort | Multifunktionssportsrat i nappalæder | Taghimmel, sort | Interiørlister i struktur-look, lysegrå.
🎵MULTIMEDIE: 10, 25" mediadisplay | MBUX Connect 20 | MB Navigation | Bluetooth telefoni/audio | Touchpad | MBUX Advanced options | Live Traffic Information | Færdselstavleassistent | ISOFIX bag | USB tilkobling | Digital instruktionsbog.
⚙️TEKNIK & PERFORMANCE: LED High performance forlygter | Midterarmlæn foran | Dæktryksovervågning | Fartpilot | Dobbelt Kopholder foran | Lys & synpakke | Splitbagsæde | Tempomat | ECO Start/stop funktion | Dæktryksovervågning | Bagagerumsdækken | LED Kørelys | 7G DCT.
Lagernummer: 529334
Der tages forbehold for fejl og mangler i beskrivelsen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 445 liter |
| Vægt | 1.725 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 7 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aftageligt træk | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delkunstlæderindtræk | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |