Mercedes B-Electric5d
Kontantpris(Engros/CVR)
64.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 116.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 200 km |
| Batterikapacitet | 28,0 kWh |
| Energiforbrug | - |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 180 hk/340 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
BEMÆRK MED BAKKAMERA SAMT LÆDERKABINE
HOLDER SYN TIL 24-03-2027
BILEN KØRER UPÅKLAGELIGT UDEN FEJL.
OPGIVET RÆKKEVIDDE 190 KM REELT RÆKKEVIDDE 100-120 KM
BILEN HOLDER PÅ HELÅRSDÆK
SÆLGES ENGROS TIL CVR NUMMER UDEN GARANTI ELLER REKLAMATIONSRET GRUNDET ALDER OG KM
✅BAKKAMERA
✅NAVIGATION
✅BAG SENSOR
✅LÆDER KABINE
✅BLUETOOTH
✅HÅNDFRIT TELEFON
✅NØGLEFRI START
✅EL-KLAPBARE SIDESPEJLE
HUSK VI TAGER GERNE DIN GAMLE BIL I BYTTE UNASET ALDER OG STAND
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 319.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.725 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|