Mercedes AMG GT R4,0 aut. 2d
Leasing ydelse(Ekskl. moms)
14.995 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 7,9 km/l |
| CO2 udledning | 290 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.680 kr. / år |
| Ydelse | 585 hk/700 nm |
| Acceleration | 3,6 sek. |
| Tophastighed | 318 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grøn |
Beskrivelse
Mercedes AMG GT R - i den fede AMG Green Hell magno farve!
Highlights
- AMG Green Hell magno
- AMG Sæder
- AMG keramiske bremser
- AMG banepakke
- AMG interiørlister i mat kulfiber
- AMG elektroniks spærredifferentiale
- AMG Performance udstødning med aktiv spjæld
- AMG Speedshift DCT
- Sikkerhedsseler i gul
- KEYLESS-GO komfortpakke
- Smartphone integrationspakke
- Burmester lydsystem
- Bakkamera
- Varmeisolerende og mørktonede ruder
AMG GTR leverer 585 HK & 700 NM
0-100 km/h - 3,6 sek
Leasingforslag erhverv 6 måneder
Udbetaling: 120.000 kr. ex. moms
Mnd. ydelse: 14.995 kr. ex. moms
Restværdi: 999.990 kr. ex. moms og afgift
Tillæg 25% moms for privat ydelser
Købspris: 1.100.000 kr ex. moms og afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 3.317.618 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.550 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 129 cm |
| Lasteevne | 340 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El-ruder | Sædebetræk, dellæder |
| Fjernb. centrallås | Sportssæder |
| Fjernlysassistent | Tonede ruder |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse14.995 kr.
- Førstegangsydelse120.000 kr.
- Totalpris i løbetiden209.970 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 999.990 kr.
- Løbetid6 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet