Mercedes A250 e1,3 Advantage AMG aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 83.050 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,3 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 77 km |
| Batterikapacitet | 11,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 153 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 34 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/450 nm |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
🚗 Mercedes A250 e 1,3 Advantage AMG aut. 4d
🗓️ Første registrering: 9/2020
🚗 Kørt: 83.050 KM
🎨 Farve: Cosmossort Metallic
🪑 Indtræk: Dellæder sort
🚗 Rækkevidde på el: 52 KM
Udstyr:
Svingbart træk
Premiumpakke PLUS
Panorama glastag
FULL LED forlygter
Adaptiv fartpilot
Lane assist
Blind spot sensor
El-forsæder m. memoryfunktion
Digitalt cockpit
Bakkamera
P-sensor for og bag
Klimaanlæg
Sædevarme
Navigation
Nøglefri betjening
18'' alufælge m. sommerdæk
Og meget meget mere...
💰 Attraktiv finansiering med og uden udbetaling - Kontakt salgsafdelingen
Populære tilvalg:
Vinterhjul komplet: Kr. 10.995,-
2 års FRAGUS garanti FRA kun: Kr. 5.995,-
Undervognsbehandling: Kr. 4.995,-
📞 Kontakt os for yderligere information eller for at booke en prøvekørsel.
🚨 Der tages forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 310 liter |
| Vægt | 1.680 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-soltag |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk kabinevarmer |
| 4 airbags | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | Elsæder |
| 6 airbags | ESP / ESC |
| 8 airbags | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødassistent | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Områdebelysning |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delalcantaraindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Delkunstlæderindtræk | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Soltag |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El komfortsæder | Svingbart træk (manuelt) |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle m. varme |