Mercedes A2002,2 CDi AMG Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2014 |
| Kilometertal | 239.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,3 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/300 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
el-soltag, glastag, 18" alufælge, bi-xenon, fartpilot, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), bakkamera, sportssæder, læderindtræk, multifunktionsrat, læderrat, 2 zone klima, led baglygter, automatisk start/stop, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, sædevarme, kørecomputer, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, bagagerumsdækken, el-klapbare sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, auto hold, cd/radio, usb-a tilslutning, airbag, esp, regnsensor, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin,kop holder,armlæn.
NYSYNET D 09/02/2026
TAGER GERNE BIL I BYTTE.
TIDLIGERE REG NR ES38969
ATRAKTIV FINANSERING TILBYDES MED 0 KR I UDBETALING.
RING ELLER SKRIV EN MAIL FOR EN FREMVISNING.
TLF 81619797
TLF 51774422
EMAIL MSAUTOOGHANDEL@OUTLOOK.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.385 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderindtræk |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bi-xenon | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| CD/radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| El-justerbar lændestøtte | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-soltag | Sportssæder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Isofix |